Навчальні дисципліни
Посібник !!!
Вийшов з друку навчальний посібник
"Математичне моделювання телекомунікаційних систем та мереж"
Завдання на розрахункову роботу |
|
Розрахункова робота |
Сторінка 1 з 2 Модуль 1.Задача 1. Нехай, наприклад, в цикл ІКМ ущільненої лінії входять 5 канальних інтервалів, перший з яких – синхронізуючий. Зобразіть діаграму циклу передачі для двох послідовних відліків каналів у відповідності з лінійним законом кодування (рис. 1) і сигналу з компресією (рис. 2). Вкажіть всі часові інтервали в циклі. ([1], с. 6-18) Рис. 1. Лінійний закон кодування. Рис. 2. Кодування з компресією. Варіанти індивідуальних завдань до задачі 1.
Задача 2. Визначити структурні параметри і зобразити схему однозв’язного і двозв’язного (fАВ1=1, fАВ2=2) дволанкового комутаційного блоку, якщо задані: N - кількість входів КБ; М – кількість виходів, σА - коефіцієнт розширення або стиснення на ланці А, nA-кількість входів комутатора ланки А (або mА - кількість виходів комутаторів ланки А, або кА- кількість комутаторів в ланці А). Варіанти індивідуальних завдань до задачі 2.
Задача 3. Побудувати комутаційний блок з параметрами [NxM] на комутаційних пристроях типу (nxm), користуючись способами побудови комутаційних блоків:
та комутаційний блок [NxM] на комутаційних пристроях (1хm) способом послідовного з’єднання пристроїв, а також дволанковий комутаційний блок [NxVxM] на КП (nxm). N, M, V, n і m задані. Визначити кількість комутаційних пристроїв і точок комутації при побудові одноланкових і дволанкових комутаційних блоків. Порівняти отримані комутаційні блоки і дати оцінку отриманих результатів в плані економічності. Варіанти індивідуальних завдань до задачі 3.
Задача 4. Побудувати схему керування дволанковим блоком [64x64x64], виконаного на БФЗ (8x8). Встановити з’єднання між заданими входом N і виходом М. При виконанні завдання необхідно:
Варіанти індивідуальних завдань до задачі 4.
Задача 5. Для заданої загальної кількості входів/виходів N триланкової комутаційної схеми, згідно з умовою Клоза, знайти кількість комутаторів середньої ланки, при якій відсутні внутрішні блокування; знайти кількість входів комутатора вхідної і виходів комутатора вихідної ланки, при якій кількість точок комутації буде мінімальною. Побудувати загальну схему комутатора. Обчислити кількість точок комутації і порівняти її з кількістю точок одноланкової повнодоступної комутаційної схеми. Варіанти індивідуальних завдань до задачі 5.
Задача 6. 1.Визначити час затримки інформації в двох напрямках передачі по ЗЛЦ1 і ЗЛЦ2 (де ЗЛЦ – з’єднувальна лінія цифрова, яка є багатоканальною з обладнанням системою ІКМ 30/32), якщо інформація передається з і-ого каналу ЗЛЦ1 в j-й канал ЗЛЦ2 і, навпаки, з j-ого каналу ЗЛЦ2 в і-й канал ЗЛЦ1. Зобразити часову діаграму передачі. 2.Визначити максимальний і мінімальний час затримки інформації в двох напрямках передачі по ЗЛЦ1 і ЗЛЦ2, а також при яких значеннях і та j затримки в двох напрямках будуть однаковими. Варіанти індивідуальних завдань до задачі 6.
Задача 7. 1. Побудувати схему і визначити номер комірки АЗП комутатора „час” на динамічних ІЗП і вміст цієї комірки, якщо необхідно зкомутувати задані вхідний часовий канал X з вихідним Y для цифрової лінії (ЦЛ) з апаратурою ІКМ-30/32. 2. Побудувати комутатор типу „час” на статичних запам’ятовуючих пристороях для ЦЛ, обладнаної апаратурою ІКМ-30/32 і зкомутувати задані часові канали X i Y при ациклічному записі, циклічному зчитуванні ІЗП. 3. Побудувати структурну схему комутатора типу „простір” (загальне зображення) на функціональних елементах – мультиплексорах ємністю 16Х16 (32 КІ в циклі) з послідовною комутацією кодового слова і з’єднати вхідну лінію C з вихідною D в межах часового каналу W. Варіанти індивідуальних завдань до задачі 7.
|
Пошук на сайті
Перевірка робіт
Програма для перевірки унікальності тексту: |